неділя, 17 березня 2019 р.

Прапор та герб Ізраїлю

Прапор та герб Ізраїлю

Прапор Ізраїлю

Прапор Ізраїлю
Прапор Ізраїлю
Використання
FIAV 111000.svg FIAV normal.svg
Пропорції8:11
Затверджений28 жовтня 1948
Кольори
білий
синій
ТипДержавний
ПриналежністьІзраїль

Опис

У Мідраші можна знайти описи прапорів дванадцяти колін Ізраїлевих; це опис зроблено на основі тлумачення біблійних віршів, але в ряді випадків правомірність таких тлумачень заперечується.
В діаспорі, за відсутності єврейських атрибутів державності, не існувало і єврейських прапорів. При цьому відомі випадки, коли окремі громади мали свою атрибутику.
Прапори Палестини
Прапор був розроблений для сіоністського руху в 1891 році. Прапор нагадує «таліт»(івр. טַלִּית‎) — білу з синіми смугами єврейську молільну хустку. Гексаграма в центрі — Маген Давид, відомий як «Щит Давида», або «Зірка Давида». Цей знак став єврейським символом ще в XVII столітті та був прийнятий Першим Сіоністським конгресом у 1897 році.
У 1920—1948 році в мандатній Палестині обмежено використовувався прапор, заснований на британському Червоному прапорі, з назвою підмандатної території в білому колі в правій частині полотнища.
За спеціальним розпорядженням Черчилля в роки Другої світової війни прапор Всесвітньої сіоністської організації був покладений в основу прапора Єврейської бригади.
Сучасний прапор офіційно затверджений як державний 28 жовтня 1948 року, за п'ять місяців після утворення Держави Ізраїль та після розгляду понад 170 проектів. Первісна версія, запропонована до затвердження, представляла собою прапор, що складається з трьох рівних вертикальних смуг: двох блакитних по краях і білої в середині, з синьою зіркою Давида на білій смузі. Але більшість членів уряду висловилися за дві горизонтальні синіх смуги, що нагадують небо і море.
Перший астронавт Ізраїлю Ілан Рамон в лютому 2003 року вперше підняв біло-синій прапор в космос на борту шаттла «Колумбія», який зазнав аварії в цьому польоті при вході в щільні шари атмосфери при поверненні на Землю 1 лютого 2003 року. 14 травня 2010 стартував шаттл «Атлантіс». Канадський астронавт єврейського походження Ебор Райзман доставив у космос прапор Ізраїлю з ім'ям першого ізраїльського астронавта.

Герб Ізраїлю

Герб Ізраїлю — державний символ Ізраїлю, проголошений 10 лютого 1949, а через 9 місяців прийнятий і з'являвся в офіційних документах, на президентському штандарті і приватних будинках. Герб був прийнятий в результаті конкурсу, проведеного в 1948 році, на основі проекту вихідців з Латвії, братів Гавриїла і Максима Шамірів, який переміг. Окремі елементи були взяті з проектів інших учасників конкурсу.
Герб Ізраїлю
Emblem of Israel.svg
Деталі
НосійІзраїль
Затверджений1949
Девізישראל‬ — «Ізраїль»
Інші елементиОливкові гілки

Опис

Герб являє собою зображення менори (семисвічника), яка стояла в Єрусалимському храмі і є символом юдаїзму вже майже 3000 років. Семисвічник обрамлений маслиновими гілками, які символізують мир; під основою менори напис івр.ישראל‎ — «Ізраїль». Фон герба завжди синій, тоді як зображення менори і оливкових гілок може бути білого (як на президентському прапорі) чи золотого кольору (в більшості інших місць, наприклад на обкладинці ізраїльского паспорта).
На арці Тіта, присвяченій завоюванню Юдеї і розміщеній в Римі на імператорських форумах є зображення полонених юдеїв, які несуть менору (ймовірно з Другого Єрусалимського храму).

Фрагмент арки Тіта

Немає коментарів:

Дописати коментар