неділя, 17 березня 2019 р.

Прапор та герб Канади

Прапор та герб Канади

Прапор Канади

Прапор Канади — один із державних символів Канади. Закон про державний прапор затверджено палатою общин канадського парламенту 15 грудня 1964, після довготривалих дебатів.
Прапор Канади
Прапор Канади
Використання
FIAV 111111.svg FIAV normal.svg
Пропорції1:2
Затверджений15 лютого 1965
Кольори
червоний
білий
ТипДержавний
ПриналежністьКанада
Прапор символізує два океани, які омивають береги Канади(Тихий та Атлантичний) та розміщену між ними країну. Кленовий лист повинен підкреслювати єдність нації. Червоний — колір хреста Св. Георгія, символізує Велику Британію. Білий — колір французької монархії.
Червоні та білі кольори стали офіційними кольорами Канади, після їх затвердження королем Георгом V 21 листопада1921 року.

Герб Канади

Герб Канади
Coat of arms of Canada rendition.svg
Деталі
НосійКанада
Затверджений1921
ЩитотримачіАнглійський лев та шотландський єдиноріг
Девіз«Від моря до моря» (лат. «A mari usque ad mare»)
Герб Канади — один з національних символів Канади.

Історія

Домініон Канада

Історія канадського герба бере свій початок з 1867 році, коли представниками Нового БрансвікаНової Шотландії та провінції Канади в Лондоні було ухвалено Акт Британської Північної Америки, результатом якого стало створення домініону Канади[1]. В 1868 році за декретом королеви Вікторії було створено «Велику печатку Канади» (перший герб колонії). Створений герб являв собою поєднання гербів чотирьох канадських провінцій: Нового БрансвікаНової ШотландіїКвебека та Онтаріо.
Герб домініону Канада зразка 1868 року являв собою четвертний щит англійської форми. У верхньому лівому куту розміщувався герб провінції Онтаріо у вигляді трьох жовтих кленових листків на синьому тлі, увінчаних англійським червоним хрестом. У верхньому правому куті розміщувався герб Квебеку, що являв собою двічі перетятий щит, де у верхній частині на жовтому тлі розміщувалось зображення двох французьких королівських лілій, у середньому червоному полі — англійський лев, та з трьома зеленими кленовими листками у нижній жовтій частині. В нижньому лівому куті розміщувався герб Нової Шотландії, що являв собою двічі перетятий щит, у верхньому і нижньому жовтих полях якого знаходились зображення відповідно двох та одного шотландських чортополохів та середнього лазурового поля із зображенням лосося. У нижньому правому куті розміщувався герб Нового Брансвіка, в нижньому полі якого розміщувалося зображення корабля, що пливе, а у верхньому — зображення англійського лева на червоному тлі. Прийнятий герб став також беджем, що використовувався й на канадському прапорі.
В 1870 році до складу Канади входять землі компанії Гудзонової затоки, з яких було створено провінцію Манітоба. Герб провінції також став елементом герба Канади. Герб Манітоби до 1905 року являв собою щит, розтятий на дві частини: більшу нижню та меншу верхню. У нижній частині зеленого кольору розміщувалось зображення трьох золотих снопів пшениці. У верхній частині з лівого боку знаходилось зображення прямого червоного та косого білого хрестів на синьому тлі. З правого боку на синьому тлі розміщувалось зображення трьох золотих лілій.
1871 року до складу Канади приєдналась Британська Колумбія. До 1906 року провінція не мала власного гербу, тому на гербі Канади варіанту 1871 року провінція була представлена емблемою у вигляді корони, увінчаної левом та оточеної вінком і першими літерами назви провінції (B і C).
З приєднанням до Канади у 1873 році Острова Принца Едварда герб домініону доповнився зображенням нижньої частини гербу провінції, а саме зображенням великого та трьох маленьких дубків на зеленому острівці з девізом «Малий під захистом великого» (лат. Parva sub ingenti). Порядок розміщення емблем провінцій, приєднаних протягом 1870-1873 років, на гербі Канади не був регламентований: герби могли бути розміщені в різному порядку, або бути взагалі відсутніми — обов'язковим було використання лише герба зразка 1870 року з зображенням гербів чотирьох перших провінцій.
Через надмірну складність герба на початку ХХ століття було прийняте рішення не додавати до гербу країну нових елементів.

Динаміка змін елементів герба

Немає коментарів:

Дописати коментар