неділя, 10 лютого 2019 р.

Найнезвичайніші прапори.

Найнезвичайніші прапори.

Сьогодні у світі існує понад 200 держав, визнаних світовою спільнотою. У кожного з них свої належні атрибути, в тому числі герб, гімн і прапор. При цьому найчастіше такі полотна досить красномовно не просто щось символізують, а буквально розповідають захоплюючу історію країни. Є прапори, які взагалі сприймаються не інакше, як твори мистецтв. З цього строкатого розмаїття ми вибрали самі незвичайні такі державні символи.
Біжить прапор

Біжить прапор. Таким є символ острова Мен. Це територія розташовується в Ірландському морі між Англією, Шотландією та Ірландією. Острів є коронним володінням Британської колони. Прапор являє собою прямокутне червоне полотнище, в центрі якого розташувався національний символ - тріскеліон.
Це три ноги біжать, які з'єднані разом і склавши, таким чином, щось на зразок зірки. У перекладі з грецької символ означає «ходить на трьох ногах». Це один з найдавніших символів, придуманих людиною. Зображення трискелиона знайшли в доісторичних ще печерах на півночі Італії, а також на грецьких вазах і монетах VI-VIII століть. Цей символ зустрічається в Норвегії та на Сицилії.
Мешканці острова Мен стверджують, що до них тріскеліон прийшов зі скандинавських країн. Як би те ні було, але з XIII століття він є національним символом острова. А значення місцевого трискелиона найкраще пояснює національний девіз: «Куди ні кинь, він буде стояти». Іншими словами ноги, що біжать по колу, символізує розвиток, стабільність і рух. Прапор цього острова вважається одним з найстаріших у світі. Останній раз він змінювався ще в кінці XIII століття. Офіційно ж його затвердили 27 серпня 1971 року.
Прапор, що дивиться в небо
Прапор, що дивиться в небо. Цей прапор, як і сама країна, що з'явився відносно недавно. Державний символ Киргизстану затвердили 3 березня 1992 року. Офіційно він описаний, як полотно червоного кольору з круглим сонячним диском в центрі.
Від світила рівномірно відходять сорок золотих променів. Червона однобарвність цього прапора висловлює сміливість і відвагу, а купающееся у власних де променях сонце - спокій і багатство. Сорок променів, зібраних воєдино - це сорок древніх племен, що зібралися і створили єдине тепер держава Киргизстан.
Але найцікавішою деталлю цього прапора є червоний тундюк всередині сонячного диска. У перекладу з киргизького це слово означає дах юрти чи північ. В оселях цього народу тундюком кличе гратчасте отвір вгорі юрти, необхідне для потрапляння всередину повітря і світла. На прапорі такий елемент символізує отчий будинок в широкому сенсі цього слова і навколишнє нас Всесвіт.
Самий гуманний прапор
Найгуманніший. Прапор Швейцарії є другим у світі серед держав, що не є прямокутним. Цей символ виглядає, як червоний квадрат, у центрі якого намальований білий прямий хрест. При цьому кінці хрестовин країв полотнища не досягають. Офіційно прапор був затверджений як національного символу в XIX столітті.
Народився швейцарський прапор від герба кантону Швіц. Він став одним з трьох таких об'єднань, які створили Швейцарську конфедерацію в 1291 році. Вперше прапор у такому вигляді побачило світ у 1339 році в ході битви при Лаупені. Тільки тоді хрестовини були вужчими, доходячи до країв прапора.
Варто зазначити, що колір прапора Швейцарії не змінювався ще з часів Священної Римської імперії, а ось форма все ж удосконалювалася. За часів Конфедерації прапор був трикутним, пізніше він перетворився в білий хрест, складений п'ятьма однаковими квадратами, на червоному тлі. І тільки в 1889 році прапор прийняв свій сучасний вигляд.
Саме швейцарський прапор можна вважати самим гуманним. Адже його попередній варіант з хрестом з квадратів став прообразом відомого символу Червоного Хреста. Просто кольори були поміняні місцями. Таким чином була віддана данина поваги засновнику цієї милосердної організації, громадянина Швейцарії Жан Анрі Дюнану.
Самий загублений в океані прапор
Самий загублений в океані. На Маріанських островах розташовується держава Гуам. Його прапор являє собою синє полотно, облямоване червоною облямівкою. Синява, що логічно, символізує Тихий океан, який оточує острів з усіх боків. А ось червона кайма - це кров, пролита жителями під час окупацій Іспанією і Японією. Спершу була затверджений варіант прапора без червоної облямівки, сталося це 4 липня 1917 року. А в 1948 році світ побачив уже сучасний варіант цього державного символу.
У центрі ж прапора розташувався герб самого Гуаму. За формою він дуже нагадує первісне базальтове знаряддя, яким місцеві жителі користувалися на війні й полюванню. В середині витягнутого овалу зображена бухта міста Хагатны, столиці Гуаму. В ній плаває човен проаналізовано, яка дуже популярна серед народів Самоа і Полінезії. Так само у центрі прапора, придивившись, можна побачити берег з кокосовою пальмою, місцеву річку і скелю. Там же червоними літерами написано назву країни - GUAM.
Треба відзначити, що невеликий герб вийшов дуже символічним. Наприклад, човен проаналізовано уособлює мужність корінного народу острова. Колись на ній аборигени сміливо борознили безкраї простори Тихого океану. Впадає в океан річка говорить про готовність місцевих жителів поділитися ресурсами своєї землі з іншими. Пляж символізує відданість все того ж корінного населення своїй батьківщині і природі.
Скеля - це обіцянка жителів передати свою культуру, мову і спадщина майбутнім поколінням. Кокосова ж пальма, що росте на неплодородном піску, говорить і стійкості й рішучості жителів острова. Зігнутий стовбур дерева говорить про випробування, які довелося пережити громадянам Гуаму. Блакитний колір свідчить нерозривний зв'язок острова з небом і морем.
Самий нестандартний прапор
Самий нестандартний прапор. Зазвичай національні прапори мають прямокутну форму. Але є такий прапор, який не підпорядковується загальноприйнятим канонам вексиллологии (ця наука вивчає прапори і вимпели). Незвичайний символ належить Непалу. Він являє собою два червоних трикутника, розташованих один під іншим. Всі полотнище має облямівку синього кольору.
Вибір кольорів цілком виправданий - червоно-синій вважається національним кольором країни, а синій - символізує мир. Верхній трикутник вмістив у себе біле зображення місяця, а на нижньому зображено сонце. Раніше ці небесні світила на прапорі зображувалися ще й з особами. Зображені тут місяць і сонце говорять про те, що країна Непал буде існувати так само довго, як і вони самі.
Кажуть, що такий прапор є комбінацією двох вимпелів, що належать династії Рана. Представники цього сімейства керували країною в глибокій старовині. Також можна прийняти трикутну форму прапору, як символ Гімалаїв. Два трикутника можуть говорити про єдність в країні двох великих релігій - буддизму і індуїзму. Незвичайний прапор країни був затверджений 16 грудня 1962 року.
Кінський каштан Огайо
Кінський каштан Огайо. Хоча цей прапор і не державний, він легко може позмагатися з непальским символом своєї оригінальності. Прапор американського штату Огайо затвердили 10 липня 1902 року. Він виділяється серед символів інших штатів хоча б тим, що тут не класична форма прямокутна. Вона взагалі насилу піддається опису. Верхня і нижня кромки від древка до краю звужуються, на кінці прапора взагалі присутня гострокутний виріз.
Зате символіка цілком зрозуміла. Великий синій трикутник говорить про горах і долинах штатах, смуги - це дороги і річки, а ще й п'ять штатів Північно-західної території, куди входить і Огайо. 17 зірок говорять про те, що штат став 17-м учасником, що приєдналася до союзу. В середині трикутника присутній білий круг з червоним центром, дав прізвисько стягу - «Кінський каштан». Насправді це символічне зображення першої літери назви штату.
Самий рослинний прапор
Самий рослинний прапор. Самоврядна територія Норфолк знаходиться в Тихому океані на схід від Австралії. Прапор цієї маленької країни невловимо схожий на канадський. Тут також по краях є кольорові смуги, а посередині - біле поле. Саме там і розташувався головний символ країни. Але якщо в Канаді це кленовий листок, то в Норфолку на прапорі знайшлося місце для цілого дерева. Там зображена місцева сосна, яка росте тільки на цьому острові. Багатої місцевої присвячені флорі і зелені поля з боків прапора.
У сучасному вигляді цей символ був затверджений досить недавно - у 1980 році. А адже сформували його ще в позаминулому столітті. При цьому умиротворена зелень прапора досить сильно набирає контраст з історією острова. Норфолк був відкритий в 1774 знаменитим капітаном Джеймсом Куком. На острів довгий час засилали злочинців з Англії та Австралії. У підсумку ця місцевість перетворилася на одну велику колонію, яка проіснувала аж до 1854 року. Тоді в'язниця була закрита, а на Норфолк з довколишніх островів завезли вже цілком мирних жителів.
Самий зміїний прапор
Самий зміїний прапор. Острів Мартініка, що входить до складу Малих Антильських островів має свій офіційний прапор. Ім'я є французький триколор, що й не дивно з урахуванням того, що це заморський департамент європейської республіки. А ось історичний прапор Мартініки, має нині неофіційний статус, куди більш оригінальніше. Його прийняли ще 4 серпня 1766 року.
Прапор являє собою морський вимпел Франції того часу - білий хрест на синьому тлі. На полях розташовуються чотири букви L, які в цьому варіанті стилізовані під місцевих гримучих змій. Треба відзначити, що ці плазуни опинилися на прапорі невипадково - на острові їх дійсно досить багато. Причому місцеві легенди свідчать, що змій на Мартініку завезли колоністи-плантатори з метою виживання з лісів біглих рабів.
Самий насичений прапор
Самий насичений. Цей історичний прапор також належить залежною від Франції території. Мова йде про острови Сен-П'єр і Мікелон, розташованих в Атлантичному океані. Прапор по суті є геральдичним гербом. Основна частина з кораблем означає океан і судно першовідкривача Жака Карьтье.
У древковой частині розташовані три емблеми. Вони нагадують про перших колоністів цих земель - басках, бретаньцах і норманах. Відповідно на прапорі зображені прапор Країни Басків икурринья, частина прапора Бретані «хутро горностая» і символ Нормандії два леопарда на червоному тлі.
Самий міжнародний прапор
Самий міжнародний прапор. Спершу може здатися, що хтось просто взяв та й заради жарту поєднав прапори Великобританії і ЄС у вигляді композиції за типом американської. Насправді це реальний прапор державного утворення Острови Кука. Ці землі лежать в південній частині Тихого океану. Хоча острова і були названі на честь англійського мореплавця, сам він їх не був першовідкривачем, називаючи їх островами Херві. А виявили ці шматочки суші в океані іспанці.
Свою нинішню назву острова вийшли завдяки російській мореплавцю Івану Крузенштерну. По прапору чітко видно, що острови мають колоніальне минуле. Британський синій морський прапор говорить про зв'язки з Новою Зеландією. Острови Кука входять з нею в вільну асоціацію. Зірки є символом віри в Бога, а також ж силу, провідну жителів з історії. 15 зірок - це 15 островів архіпелагу. Збір їх в коло говорить про силу і єдність місцевого народу.
Самий неземної прапор
Самий неземної прапор. Якщо все неофіційні прапори представляють все ж когось конкретного, то це не прив'язаний до якоїсь земної території. Поки ще невідомо, коли саме людина ступить на планету Марс. Але цілком можливо, що в той самий момент в його руці буде оригінальний прапор, спеціально приготовлений землянами для нової планети.
У цього лаконічного триколора немає і поки що не може бути якогось офіційного статусу. Адже поки що міжнародне законодавство не дозволяє привласнювати собі небесні тіла, а значить і прапори їм поки що не потрібні. Зате цей прапор вже затверджено некомерційною організацією з освоєння Червоної планети. Хто знає, може бути саме посланник Марсіанського спільноти ступить туди першим?
Цей неофіційний прапор символізує майбутнє планети. Червоний колір - це сам Марс, яким він є зараз. Зелений і синій - це етапи можливого освоєння планети людством, якщо нам вистачить на це сил і терпіння. Треба сказати, що такі кольори прапора та їх значення прямим чином пов'язані зі знаменитою трилогією американського фантаста Кіма Стенлі Робінсона Червоний Марс», «Зелений Марс», «Синій Марс». І хоча у прапора і неофіційний статус, він вже розвивається над цілком офіційними установами.
Побачити марсіанське прапор можна над Флэшинской марсіанської арктичної дослідною станцією на канадському острові Девон і на деяких об'єктах містечка Марсіанської Пустельній науково-дослідної станції, що в штаті Юта. У 1999 році прапор вже побував у космосі, поки тільки на навколоземній орбіті разом з одним з американських «шатлів».

Немає коментарів:

Дописати коментар